Evropsko prvenstvo v odbojki za moške 2021

Iz Wikipedije, proste enciklopedije
Pojdi na navigacijo Pojdi na iskanje
Evropsko prvenstvo v odbojki za moške 2021
Podrobnosti o prvenstvu
Lokacija Poljska , Češka republika , Estonija , Finska
Mesta Krakow , Gdansk , Katowice , Ostrava , Tallinn , Tampere
Stadioni 6
Datumi kvalifikacijskih turnirjev 30. avgust 2020 - 16. maj 2021
Termin finalnega turnirja Od 1. do 19. septembra 2021
Število udeležencev 37
v končni fazi 24
Statistika prvenstva

Zadnji krog XXXII evropskega prvenstva v odbojki med moškimi ekipami poteka od 1. do 19. septembra 2021 na Poljskem , Češkem , v Estoniji in na Finskem . Že drugič zapored poteka evropsko prvenstvo v štirih državah z udeležbo 24 reprezentanc. Naslov prvaka brani reprezentanca Srbije .

Kvalifikacija

Metoda kvalifikacije Ukazi Metoda kvalifikacije Ukazi
Organizatorji Poljska Poljska Po rezultatih kvalifikacijskega turnirja Skupina A Nizozemska Nizozemska
češki češki Skupina B Bolgarija Bolgarija
Estonija Estonija Skupina C puran puran
Finska Finska Skupina D Latvija Latvija
Po rezultatih evropskega prvenstva 2019 Srbija Srbija Skupina E Slovaška Slovaška
Slovenija Slovenija Skupina F Črna gora Črna gora
Francija Francija Skupina G Portugalska Portugalska
Rusija Rusija Drugo mesto v skupinah Zastava Severne Makedonije Severna Makedonija
Italija Italija Španija Španija
Ukrajina Ukrajina Grčija Grčija
Nemčija Nemčija Hrvaška Hrvaška
Belgija Belgija Belorusija Belorusija

Zadnji krog

Arene

Tekme zadnjega kroga evropskega prvenstva potekajo v šestih mestih štirih držav. Poljska , Češka , Estonija in Finska gostijo tekme iz ene od skupin predhodne faze. Gdansk in Ostrava bosta gostili štiri tekme 1/8 finala in po dva četrtfinala. Polfinalna in finalna tekma bosta v Katovicah .

Skupina A 1/8, 1/4 finala 1/2 finala, finale
Krakov Gdansk Katowice
Tauron Arena Krakov Ergo arena Spodek
Kapaciteta: 15.030 Kapaciteta: 11 409 Kapaciteta: 11.500
Krakovska Arena z lotu ptaa.JPG GdanskSopot ErgoArena 20110603.jpg Katowice-Spodek (4) .jpg
Skupina B 1/8, 1/4 finala
Ostrava
Ostravar Arena
Kapaciteta: 10.000
Ostrava, Ostravar Aréna (obrezano) .jpg
Skupina C
Tampere
Ledena palača (Tampere)
Kapaciteta: 7 300
Hakametsä I ulkoa.jpg
Skupina D
Tallinn
Saku-suurhall
Kapaciteta: 7 200
Saku Suurhall.jpg

Preliminarna faza

Žrebanje je potekalo 27. maja 2021 v Helsinkih . V štirih skupinah bo igralo šest ekip. Štirje najboljši iz vsake skupine napredujejo v 1/8 finala. V nadaljevanju bodo ekipe odigrale izločilne tekme in v finalu določile zmagovalca - evropskega prvaka leta 2021.

Skupina A

Vžigalice Očala Kompleti kroglice
B (3:2) P (2:3) V NS B: P V NS B: P
1. Poljska Poljska 4 (1) 0 (0) enajst 12 4 3000 378 325 1.163
2. Srbija Srbija trideset) enajst) deset enajst 5 2.200 376 333 1.129
3. Ukrajina Ukrajina 2 (2) deset) 4 6 7 0,857 290 280 1.036
4. Belgija Belgija deset) 3 (1) 4 6 devet 0,667 317 335 0,946
5. Portugalska Portugalska enajst) 3 (1) 3 7 enajst 0,636 360 412 0,874
6. Grčija Grčija 0 (0) 3 (1) 1 3 devet 0,333 245 281 0,872
datum Čas Preverite Kompleti Poročilo
1 2 3 4 5
2.09 14.30 Grčija Grčija 2: 3 Ukrajina Ukrajina 25:22 24:26 25:22 19:25 6:15 Poročilo
17.30 Poljska Poljska 3: 1 Portugalska Portugalska 25:16 22:25 25:16 25:19 Poročilo
20.30 Belgija Belgija 1: 3 Srbija Srbija 13:25 18:25 25:21 20:25 Poročilo
3.09 17.30 Belgija Belgija 2: 3 Portugalska Portugalska 23:25 22:25 25:20 25:18 13:15 Poročilo
20.30 Ukrajina Ukrajina 0: 3 Srbija Srbija 25:27 24:26 21:25 Poročilo
4.09 17.30 Belgija Belgija 3:0 Grčija Grčija 25:16 25:22 25:22 Poročilo
20.30 Srbija Srbija 2: 3 Poljska Poljska 21:25 25:23 25:20 20:25 14:16 Poročilo
5.09 17.30 Portugalska Portugalska 2: 3 Ukrajina Ukrajina 18:25 23:25 25:21 26:24 11:15 Poročilo
20.30 Grčija Grčija 1: 3 Poljska Poljska 15:25 22:25 25:20 24:26 Poročilo
6.09 17.30 Portugalska Portugalska 1: 3 Srbija Srbija 15:25 21:25 25:22 17:25 Poročilo
20.30 Poljska Poljska 3:0 Belgija Belgija 25:18 26:24 25:16 Poročilo
7.09 17.30 Srbija Srbija 0:0 Grčija Grčija [ Poročilo]
20.30 Ukrajina Ukrajina 0:0 Belgija Belgija [ Poročilo]
8.09 17.30 Poljska Poljska 0:0 Ukrajina Ukrajina [ Poročilo]
20.30 Grčija Grčija 0:0 Portugalska Portugalska [ Poročilo]

Skupina B

Vžigalice Očala Kompleti kroglice
B (3:2) P (2:3) V NS B: P V NS B: P
1. Italija Italija trideset) 0 (0) devet devet 1 9.000 243 180 1350
2. Slovenija Slovenija dvajset) deset) 6 7 3 2,333 236 194 1,216
3. Bolgarija Bolgarija 2 (1) deset) 5 7 5 1.400 258 251 1.028
4. češki češki deset) 2 (1) 4 6 7 0,857 270 287 0,941
5. Belorusija Belorusija deset) dvajset) 3 3 7 0,429 194 235 0,826
6. Črna gora Črna gora 0 (0) trideset) 0 0 devet 0.000 174 228 0,763
datum Čas Preverite Kompleti Poročilo
1 2 3 4 5
3.09 14:15 Italija Italija 3:0 Belorusija Belorusija 25:18 25:12 25:15 Poročilo
17:15 Črna gora Črna gora 0: 3 Bolgarija Bolgarija 22:25 17:25 25:27 Poročilo
20:15 češki češki 3: 1 Slovenija Slovenija 26:24 25:18 14:25 25:19 Poročilo
4.09 16.00 Črna gora Črna gora 0: 3 Slovenija Slovenija 17:25 16:25 16:25 Poročilo
19.00 Belorusija Belorusija 3: 1 češki češki 25:20 19:25 25:21 25:19 Poročilo
5.09 16.00 češki češki 2: 3 Bolgarija Bolgarija 10:25 25:23 25:18 24:26 11:15 Poročilo
19.00 Italija Italija 3:0 Črna gora Črna gora 25:17 25:20 26:24 Poročilo
6.09 15:45 Bolgarija Bolgarija 1: 3 Italija Italija 19:25 18:25 25:17 12:25 Poročilo
19.00 Slovenija Slovenija 3:0 Belorusija Belorusija 25:20 25:20 25:15 Poročilo
7.09 16.00 Slovenija Slovenija 0:0 Bolgarija Bolgarija [ Poročilo]
19.00 Črna gora Črna gora 0:0 češki češki [ Poročilo]
8.09 15:45 Italija Italija 0:0 Slovenija Slovenija [ Poročilo]
19.00 Belorusija Belorusija 0:0 Črna gora Črna gora [ Poročilo]
9.09 16.00 Bolgarija Bolgarija 0:0 Belorusija Belorusija [ Poročilo]
19.00 češki češki 0:0 Italija Italija [ Poročilo]

Skupina C

Vžigalice Očala Kompleti kroglice
B (3:2) P (2:3) V NS B: P V NS B: P
1. Nizozemska Nizozemska trideset) enajst) deset enajst 4 2.750 349 332 1.051
2. puran puran trideset) deset) devet deset 5 2000 374 336 1.113
3. Finska Finska dvajset) deset) 6 7 4 1750 254 237 1.072
4. Rusija Rusija 2 (1) deset) 5 7 6 1.167 294 272 1.081
5. Španija Španija deset) trideset) 3 4 deset 0,400 322 348 0,925
6. Zastava Severne Makedonije Severna Makedonija 0 (0) 4 (0) 0 2 12 0,167 282 350 0,806
datum Čas Preverite Kompleti Poročilo
1 2 3 4 5
1.09 19.00 Finska Finska 3: 1 Zastava Severne Makedonije Severna Makedonija 25:20 25:15 24:26 25:22 Poročilo
2.09 17.00 Rusija Rusija 1: 3 puran puran 27:29 25:16 21:25 19:25 Poročilo
20.00 Nizozemska Nizozemska 3:0 Španija Španija 25:23 26:24 25:22 Poročilo
3.09 17.00 puran puran 3: 1 Španija Španija 25:16 29:31 27:25 25:23 Poročilo
20.00 Nizozemska Nizozemska 3:0 Zastava Severne Makedonije Severna Makedonija 25:20 25:18 25:22 Poročilo
4.09 14.00 Španija Španija 0: 3 Finska Finska 19:25 20:25 18:25 Poročilo
17.30 Nizozemska Nizozemska 2: 3 Rusija Rusija 13:25 25:19 21:25 25:21 13:15 Poročilo
5.09 14.00 Severna Makedonija Zastava Severne Makedonije 0: 3 puran puran 22:25 12:25 15:25 Poročilo
17.30 Rusija Rusija 3: 1 Finska Finska 22:25 25:15 25:23 25:17 Poročilo
6.09 17.00 Severna Makedonija Zastava Severne Makedonije 1: 3 Španija Španija 23:25 25:21 28.30 15:25 Poročilo
20.00 puran puran 1: 3 Nizozemska Nizozemska 25:22 25:27 25:27 23:25 Poročilo
7.09 17.00 Španija Španija 0:0 Rusija Rusija [ Poročilo]
20.00 Finska Finska 0:0 Nizozemska Nizozemska [ Poročilo]
8.09 17.00 Rusija Rusija 0:0 Zastava Severne Makedonije Severna Makedonija [ Poročilo]
20.00 Finska Finska 0:0 puran puran [ Poročilo]

Skupina D

Vžigalice Očala Kompleti kroglice
B (3:2) P (2:3) V NS B: P V NS B: P
1. Francija Francija trideset) 0 (0) devet devet 1 9.000 247 214 1.154
2. Nemčija Nemčija dvajset) deset) 6 7 3 2,333 248 204 1,216
3. Latvija Latvija deset) 2 (2) 5 7 7 1000 300 314 0,955
4. Slovaška Slovaška enajst) 2 (1) 3 5 osem 0,625 259 281 0,922
5. Estonija Estonija enajst) dvajset) 2 4 osem 0,500 259 263 0,985
6. Hrvaška Hrvaška enajst) dvajset) 2 3 osem 0,375 229 266 0,861
datum Čas Preverite Kompleti Poročilo
1 2 3 4 5
1.09 19.00 Estonija Estonija 1: 3 Latvija Latvija 23:25 22:25 25:16 21:25 Poročilo
3.09 17.00 Hrvaška Hrvaška 0: 3 Nemčija Nemčija 20:25 13:25 19:25 Poročilo
20.00 Francija Francija 3:0 Slovaška Slovaška 25:22 25:20 25:19 Poročilo
4.09 16.00 Slovaška Slovaška 2: 3 Estonija Estonija 27:25 25:22 18:25 14:25 13:15 Poročilo
19.00 Hrvaška Hrvaška 3: 2 Latvija Latvija 28.30 25:20 23:25 31:29 15:11 Poročilo
5.09 16.00 Estonija Estonija 0: 3 Nemčija Nemčija 19:25 16:25 21:25 Poročilo
19.00 Francija Francija 3:0 Hrvaška Hrvaška 25:15 25:16 26:24 Poročilo
6.09 17.00 Latvija Latvija 2: 3 Slovaška Slovaška 18:25 25:23 25:13 19:25 7:15 Poročilo
20.00 Nemčija Nemčija 1: 3 Francija Francija 29:31 25:15 22:25 22:25 Poročilo
7.09 17.00 Latvija Латвия 0:0 Германия Германия [ Отчёт]
20:00 Хорватия Хорватия 0:0 Эстония Эстония [ Отчёт]
8.09 17:00 Словакия Словакия 0:0 Хорватия Хорватия [ Отчёт]
20:00 Франция Франция 0:0 Латвия Латвия [ Отчёт]
9.09 17:00 Германия Германия 0:0 Словакия Словакия [ Отчёт]
20:00 Эстония Эстония 0:0 Франция Франция [ Отчёт]

Плей-офф

1/8 финала Четвертьфиналы Полуфиналы Финал
11 сентября, Гданьск
A1 0
14 сентября, Гданьск
C4 0
0
11 сентября, Гданьск
0
C2 0
18 сентября, Катовице
A3 0
0
13 сентября, Острава
0
D1 0
15 сентября, Острава
B4 0
0
13 сентября, Острава
0
B2 0
19 сентября, Катовице
D3 0
0
12 сентября, Гданьск
0
C1 0
14 сентября, Гданьск
A4 0
0
12 сентября, Гданьск
0
A2 0
18 сентября, Катовице
C3 0
0
12 сентября, Острава
0 Третье место
B1 0
15 сентября, Острава 19 сентября, Катовице
D4 0
0 0
12 сентября, Острава
0 0
D2 0
B3 0

1/8 финала

Дата Время Счёт Сеты Отчёт
1 2 3 4 5
11.09 0:0 [ Отчёт]
0:0 [ Отчёт]
12.09 0:0 [ Отчёт]
0:0 [ Отчёт]
0:0 [ Отчёт]
0:0 [ Отчёт]
13.09 0:0 [ Отчёт]
0:0 [ Отчёт]

1/4 финала

Дата Время Счёт Сеты Отчёт
1 2 3 4 5
14.09 17:00 0:0 [ Отчёт]
0:0 [ Отчёт]
15.09 0:0 [ Отчёт]
0:0 [ Отчёт]

1/2 финала

Дата Время Счёт Сеты Отчёт
1 2 3 4 5
18.09 17:00 0:0 [ Отчёт]
0:0 [ Отчёт]

Матч за 3-е место

Дата Время Счёт Сеты Отчёт
1 2 3 4 5
19.09 17:30 0:0 [ Отчёт]

Финал

Дата Время Счёт Сеты Отчёт
1 2 3 4 5
19.09 20:30 0:0 [ Отчёт]

Призёры

Золото Серебро Бронза

Итоговое положение

Место Команда
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24

См. также

Ссылки