Evropsko prvenstvo v odbojki za ženske 2021

Iz Wikipedije, proste enciklopedije
Pojdi na navigacijo Pojdi na iskanje
Evropsko prvenstvo v odbojki za ženske 2021
Podrobnosti o prvenstvu
Lokacija Srbija , Bolgarija , Hrvaška , Romunija
Mesta Beograd , Plovdiv , Zadar , Cluj-Napoca
Stadioni 4
Datumi kvalifikacijskih turnirjev 6.-16. maj 2021
Termin finalnega turnirja 18. avgust - 4. september 2021
Število udeležencev 35
v končni fazi 24
Najvišja mesta
Чемпион prvak Italija Italija (tretjič)
Серебряный призёр Drugo mesto Srbija Srbija
Бронзовый призёр Tretje mesto puran puran
Statistika prvenstva
Prisotnost 130.013 (1.711 na tekmo)
Odigrane tekme 76
Najboljši igralec ItalijaPaola Egonu

Zadnji krog XXXII evropskega prvenstva v odbojki je potekal od 18. avgusta do 4. septembra 2021 v Srbiji , Bolgariji , Hrvaški in Romuniji . Že drugič zapored je v štirih državah potekalo evropsko prvenstvo, na katerem je sodelovalo 24 reprezentanc. Naslov evropskih prvakov je italijanska reprezentanca osvojila tretjič v zgodovini.

kvalifikacije

Metoda kvalifikacije Ukazi Metoda kvalifikacije Ukazi
Organizatorji Srbija Srbija Glede na rezultate
kvalifikacijski turnir
Skupina A Belorusija Belorusija
Bolgarija Bolgarija Švica Švica
Hrvaška Hrvaška Skupina B Švedska Švedska
Romunija Romunija Ukrajina Ukrajina
Glede na rezultate
Evropsko prvenstvo 2019
puran puran Skupina C Grčija Grčija
Italija Italija Španija Španija
Poljska Poljska Skupina D Slovaška Slovaška
Nizozemska Nizozemska Finska Finska
Nemčija Nemčija Skupina E Francija Francija
Rusija Rusija Madžarska Madžarska
Belgija Belgija Skupina F češki češki
Azerbajdžan Azerbajdžan Bosna in Hercegovina Bosna in Hercegovina

Zadnji krog

Arene

Tekme zadnjega kroga evropskega prvenstva so potekale v štirih mestih štirih držav. Stark Arena v Beogradu , Velodrome v Plovdivu , palača Krešimir Ćosić v Zadru in BTArena v Cluj-Napoci so gostili tekme ene od skupin predhodnega dela. Igri 1/8 in 1/4 finala sta bili v Srbiji in Bolgariji; polfinale, tekma za 3. mesto in finale - v Beogradu.

Srbija Beograd Bolgarija Plovdiv Hrvaška Zadar Romunija Cluj-Napoca
Stark Arena Velodrom Palača Kreshimir Chosic BTArena
Kapaciteta: 18 386 Kapaciteta: 6 100 Kapaciteta: 8 500 Kapaciteta: 10.000
Beogradska Arena, južni vhod 1, februar 2011.jpg Velodrome pd.png Dvorana Višnjik Zadar.jpg Polivalentna dvorana Cluj 2.jpg
Skupina A Play Off Skupina B 1/8 finala, četrtfinale Skupina C Skupina D

Preliminarna faza

Glede na rezultate žrebanja, ki je potekalo 20. maja 2021 v Beogradu , je bilo 24 ekip razdeljenih v 4 skupine. Na predhodnem delu so ekipe igrale po skupinah v enem krogu, v končnico so se uvrstile 4 ekipe iz vsake skupine.

Skupina A

tekme Očala Kompleti kroglice
B (3:2) P (2:3) V P B: P V P B: P
eno. Srbija Srbija 5 (1) 0 (0) 14 15 2 7.500 405 307 1,319
2. Rusija Rusija trideset) 2 (2) enajst trinajst 7 1,857 443 399 1,110
3. Francija Francija trideset) dvajset) 9 10 osem 1.250 392 386 1.016
4. Belgija Belgija 3 (1) dvajset) osem 10 osem 1.250 418 374 1.118
5. Bosna in Hercegovina Bosna in Hercegovina 10) 4 (0) 3 3 12 0,250 283 355 0,797
6. Azerbajdžan Azerbajdžan 0 (0) 50) 0 eno 15 0,067 282 402 0,701
datum Čas Preverite Kompleti Poročilo
eno 2 3 4 5
19.08 17:00 Srbija Srbija 3:0 Bosna in Hercegovina Bosna in Hercegovina 25:11 25:18 25:14 Poročilo
20.08 17:00 Azerbajdžan Azerbajdžan 0: 3 Belgija Belgija 13:25 24:26 13:25 Poročilo
20.00 Rusija Rusija 3: 1 Francija Francija 25:19 14:25 25:20 25:18 Poročilo
21.08 18.00 Azerbajdžan Azerbajdžan 0: 3 Bosna in Hercegovina Bosna in Hercegovina 14:25 23:25 17:25 Poročilo
21.00 Francija Francija 0: 3 Srbija Srbija 14:25 13:25 16:25 Poročilo
22.08 17:00 Rusija Rusija 3:0 Azerbajdžan Azerbajdžan 25:16 25:17 25:13 Poročilo
20.00 Srbija Srbija 3:0 Belgija Belgija 25:21 25:21 25:21 Poročilo
23.08 17:00 Belgija Belgija 3: 2 Rusija Rusija 29:31 21:25 25:13 25:22 15:11 Poročilo
20.00 Bosna in Hercegovina Bosna in Hercegovina 0: 3 Francija Francija 19:25 14:25 24:26 Poročilo
24.08 17:00 Bosna in Hercegovina Bosna in Hercegovina 0: 3 Belgija Belgija 23:25 19:25 15:25 Poročilo
20.00 Azerbajdžan Azerbajdžan 0: 3 Srbija Srbija 17:25 20:25 19:25 Poročilo
25.08 17:00 Francija Francija 3: 1 Azerbajdžan Azerbajdžan 25:19 26:28 25:11 25:18 Poročilo
20.00 Srbija Srbija 3: 2 Rusija Rusija 25:22 25:19 16:25 24:26 15:10 Poročilo
26.08 17:00 Rusija Rusija 3:0 Bosna in Hercegovina Bosna in Hercegovina 25:12 25:20 25:19 Poročilo
20.00 Belgija Belgija 1: 3 Francija Francija 25:27 25:13 19:25 20:25 Poročilo

Skupina B

tekme Očala Kompleti kroglice
B (3:2) P (2:3) V P B: P V P B: P
eno. Bolgarija Bolgarija 4 (0) enajst) trinajst 14 4 3.500 423 350 1.209
2. Poljska Poljska 4 (0) 10) 12 trinajst 5 2.600 433 355 1,220
3. Nemčija Nemčija 4 (1) 10) enajst trinajst 6 2.167 434 404 1,074
4. češki češki dvajset) trideset) 6 osem 10 0,800 402 418 0,962
5. Španija Španija enajst) 4 (0) 2 4 14 0,286 339 424 0,800
6. Grčija Grčija 0 (0) 5 (1) eno 2 15 0,133 335 415 0,807
datum Čas Preverite Kompleti Poročilo
eno 2 3 4 5
18.08 20.30 Bolgarija Bolgarija 3:0 Grčija Grčija 25:20 25:15 25:19 Poročilo
19.08 17.30 Španija Španija 1: 3 češki češki 25:22 20:25 22:25 20:25 Poročilo
20.30 Nemčija Nemčija 1: 3 Poljska Poljska 22:25 25:23 21:25 22:25 Poročilo
20.08 17.30 češki češki 1: 3 Nemčija Nemčija 23:25 25:20 23:25 21:25 Poročilo
20.30 Grčija Grčija 0: 3 Poljska Poljska 16:25 20:25 19:25 Poročilo
21.08 17.30 češki češki 1: 3 Poljska Poljska 25:20 15:25 21:25 18:25 Poročilo
20.30 Bolgarija Bolgarija 3:0 Španija Španija 25:12 25:19 25:21 Poročilo
22.08 16.00 Grčija Grčija 2: 3 Španija Španija 22:25 26:24 16:25 25:22 13:15 Poročilo
19.00 Nemčija Nemčija 3: 2 Bolgarija Bolgarija 25:23 16:25 25:21 18:25 15:10 Poročilo
23.08 17.30 Grčija Grčija 0: 3 češki češki 24:26 26:28 15:25 Poročilo
20.30 Poljska Poljska 3:0 Španija Španija 25:15 25:15 25: 8 Poročilo
24.08 17.30 Nemčija Nemčija 3:0 Grčija Grčija 25:20 25:17 25:22 Poročilo
20.30 Bolgarija Bolgarija 3:0 češki češki 26:24 25:12 25:19 Poročilo
25.08 17.30 Španija Španija 0: 3 Nemčija Nemčija 13:25 17:25 21:25 Poročilo
20.30 Bolgarija Bolgarija 3: 1 Poljska Poljska 18:25 25:21 25:21 25:23 Poročilo

Skupina C

tekme Očala Kompleti kroglice
B (3:2) P (2:3) V P B: P V P B: P
eno. Italija Italija 50) 0 (0) 15 15 eno 15.000 402 297 1,354
2. Hrvaška Hrvaška 4 (0) 10) 12 12 4 3.000 373 322 1.158
3. Belorusija Belorusija 3 (2) dvajset) 7 9 10 0.900 396 417 0,950
4. Madžarska Madžarska 10) 4 (2) 5 osem trinajst 0,615 439 470 0,934
5. Slovaška Slovaška 10) 4 (1) 4 7 trinajst 0,538 424 461 0,920
6. Švica Švica enajst) 4 (0) 2 4 14 0,286 367 434 0,846
datum Čas Preverite Kompleti Poročilo
eno 2 3 4 5
19.08 17:00 Hrvaška Hrvaška 3:0 Švica Švica 25:20 25:19 25:21 Poročilo
20.08 17:15 Italija Italija 3:0 Belorusija Belorusija 25:20 25:18 25:16 Poročilo
20:15 Madžarska Madžarska 3: 1 Slovaška Slovaška 25:20 25:23 20:25 25:18 Poročilo
21.08 17:00 Belorusija Belorusija 0: 3 Hrvaška Hrvaška 19:25 23:25 15:25 Poročilo
20.00 Madžarska Madžarska 2: 3 Švica Švica 25:22 23:25 27:29 25:23 11:15 Poročilo
22.08 17:00 Hrvaška Hrvaška 3:0 Slovaška Slovaška 25:21 25:14 25:13 Poročilo
20.00 Italija Italija 3:0 Madžarska Madžarska 25:16 25:15 25:19 Poročilo
23.08 17:15 Slovaška Slovaška 1: 3 Italija Italija 19:25 18:25 27:25 17:25 Poročilo
20:15 Švica Švica 0: 3 Belorusija Belorusija 23:25 15:25 15:25 Poročilo
24.08 17:00 Madžarska Madžarska 1: 3 Hrvaška Hrvaška 19:25 25:21 17:25 21:25 Poročilo
20.00 Švica Švica 1: 3 Slovaška Slovaška 25:21 14:25 19:25 22:25 Poročilo
25.08 18.00 Belorusija Belorusija 3: 2 Madžarska Madžarska 20:25 14:25 25:16 25:23 15:12 Poročilo
21.00 Hrvaška Hrvaška 0: 3 Italija Italija 15:25 23:25 14:25 Poročilo
26.08 17:00 Slovaška Slovaška 2: 3 Belorusija Belorusija 25:18 25:23 23:25 28.30 12:15 Poročilo
20.00 Italija Italija 3:0 Švica Švica 25:17 25:18 27:25 Poročilo

Skupina D

tekme Očala Kompleti kroglice
B (3:2) P (2:3) V P B: P V P B: P
eno. puran puran 50) 0 (0) 15 15 eno 15.000 405 298 1,359
2. Nizozemska Nizozemska 4 (0) 10) 12 12 4 3.000 387 288 1,344
3. Ukrajina Ukrajina trideset) dvajset) 9 9 7 1.286 359 346 1,038
4. Švedska Švedska 2 (1) trideset) 5 6 enajst 0,545 358 393 0,911
5. Finska Finska 10) 4 (1) 4 6 trinajst 0,462 377 450 0,838
6. Romunija Romunija 0 (0) 50) 0 3 15 0,200 330 441 0,748
datum Čas Preverite Kompleti Poročilo
eno 2 3 4 5
18.08 20.30 Romunija Romunija 1: 3 puran puran 25:23 10:25 20:25 17:25 Poročilo
19.08 16.00 Švedska Švedska 3: 2 Finska Finska 24:26 17:25 25:19 27:25 15:13 Poročilo
19.00 Nizozemska Nizozemska 3:0 Ukrajina Ukrajina 25:17 25:12 25:22 Poročilo
20.08 17.30 Finska Finska 0: 3 Nizozemska Nizozemska 10:25 10:25 18:25 Poročilo
20.30 puran puran 3:0 Ukrajina Ukrajina 25:14 25:19 26:24 Poročilo
21.08 17.30 Finska Finska 1: 3 Ukrajina Ukrajina 19:25 23:25 28:26 22:25 Poročilo
20.30 Romunija Romunija 0: 3 Švedska Švedska 21:25 17:25 16:25 Poročilo
22.08 17.30 puran puran 3:0 Švedska Švedska 31:29 25:21 25:11 Poročilo
20.30 Nizozemska Nizozemska 3: 1 Romunija Romunija 25:12 25:27 25:17 25:14 Poročilo
23.08 17.30 Ukrajina Ukrajina 3:0 Švedska Švedska 25:23 25:17 25:20 Poročilo
20.30 puran puran 3:0 Finska Finska 25:19 25:12 25:15 Poročilo
24.08 17.30 Nizozemska Nizozemska 0: 3 puran puran 21:25 21:25 20:25 Poročilo
20.30 Romunija Romunija 1: 3 Finska Finska 25:18 22:25 22:25 22:25 Poročilo
25.08 17.30 Švedska Švedska 0: 3 Nizozemska Nizozemska 21:25 20:25 13:25 Poročilo
20.30 Romunija Romunija 0: 3 Ukrajina Ukrajina 15:25 17:25 11:25 Poročilo

Končnica

1/8 finala Četrtfinale Polfinale Konec
29. avgust, Plovdiv
puran puran 3
31. avgust, Plovdiv
češki češki eno
puran puran 3
29. avgust, Plovdiv
Poljska Poljska 0
Poljska Poljska 3
3. september, Beograd
Ukrajina Ukrajina eno
puran puran eno
29. avgust, Beograd
Srbija Srbija 3
Srbija Srbija 3
1. september, Beograd
Madžarska Madžarska 0
Srbija Srbija 3
29 августа, Белград
Франция Франция 1
Хорватия Хорватия 2
4 сентября, Белград
Франция Франция 3
Сербия Сербия 1
28 августа, Пловдив
Италия Италия 3
Болгария Болгария 2
31 августа, Пловдив
Швеция Швеция 3
Швеция Швеция 0
28 августа, Пловдив
Нидерланды Нидерланды 3
Нидерланды Нидерланды 3
3 сентября, Белград
Германия Германия 1
Нидерланды Нидерланды 1
30 августа, Белград
Италия Италия 3 Третье место
Италия Италия 3
1 сентября, Белград 4 сентября, Белград
Бельгия Бельгия 1
Италия Италия 3 Турция Турция 3
30 августа, Белград
Россия Россия 0 Нидерланды Нидерланды 0
Россия Россия 3
Белоруссия Белоруссия 1

1/8 финала

Дата Время Счёт Сеты Отчёт
1 2 3 4 5
28.08 17:30 Нидерланды Нидерланды 3:1 Германия Германия 25:22 23:25 25:19 25:23 Отчёт
20:30 Болгария Болгария 2:3 Швеция Швеция 25:12 21:25 22:25 25:14 17:19 Отчёт
29.08 17:30 Турция Турция 3:1 Чехия Чехия 25:13 22:25 25:14 25:13 Отчёт
17:00 Хорватия Хорватия 2:3 Франция Франция 25:16 21:25 25:22 22:25 12:15 Отчёт
20:30 Польша Польша 3:1 Украина Украина 21:25 25:21 25:22 25:17 Отчёт
20:00 Сербия Сербия 3:0 Венгрия Венгрия 25:20 25:19 25:17 Отчёт
30.08 17:00 Италия Италия 3:1 Бельгия Бельгия 25:14 23:25 25:17 25:12 Отчёт
20:00 Россия Россия 3:1 Белоруссия Белоруссия 27:25 25:20 19:25 25:23 Отчёт

1/4 финала

Дата Время Счёт Сеты Отчёт
1 2 3 4 5
31.08 17:30 Швеция Швеция 0:3 Нидерланды Нидерланды 25:27 16:25 19:25 Отчёт
20:30 Турция Турция 3:0 Польша Польша 25:18 25:14 25:23 Отчёт
1.09 17:00 Италия Италия 3:0 Россия Россия 25:20 25:8 25:15 Отчёт
20:00 Сербия Сербия 3:1 Франция Франция 22:25 25:18 25:7 25:20 Отчёт

1/2 финала

Дата Время Счёт Сеты Отчёт
1 2 3 4 5
3.09 17:00 Турция Турция 1:3 Сербия Сербия 34:32 26:28 23:25 13:25 Отчёт
20:00 Нидерланды Нидерланды 1:3 Италия Италия 19:25 17:25 25:16 18:25 Отчёт

Матч за 3-е место

Дата Время Счёт Сеты Отчёт
1 2 3 4 5
4.09 17:00 Турция Турция 3:0 Нидерланды Нидерланды 25:20 25:19 25:23 Отчёт

Финал

Сербия Сербия 1:3 (26:24, 22:25, 19:25, 11:25) Италия Италия
Игрок 1 2 3 4 Очки
1 Буша Regular quadrilateral.svg Regular quadrilateral.svg Solid black.svg
2 Лазович Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg 2 (1, 1, 0)
3 Царич
5 М. Попович Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg 13 (7, 5, 1)
8 Миркович
10 Огненович Капитан команды Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg 3 (2, 1, 0)
11 Велькович
13 Белица
16 Рашич Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg 13 (10, 3, 0)
17 С. Попович (л) Regular quadrilateral.svg Regular quadrilateral.svg Regular quadrilateral.svg Regular quadrilateral.svg
18 Бошкович Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg 21 (21, 0, 0)
19 Миленкович Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg 4 (3, 1, 0)
20 Благоевич (л)
21 Коцич
Тренер — Зоран Терзич


Сербия Италия
78 Очки 99
44 Атака 56
11 Блок 13
1 Подача 8
22 Ошибки соперника 22

Судьи:
Павел Буркевич (Польша),
Нурпер Озбар (Турция).
Время матча — 1:44 (34+27+22+21).
4 сентября. 20:00.
Белград . « Штарк Арена ». 20 565 зрителей.
Отчёт

Игрок 1 2 3 4 Очки
3 Дженнари Regular quadrilateral.svg Regular quadrilateral.svg
4 Бонифачо
5 Малинов Regular quadrilateral.svg Regular quadrilateral.svg Solid black.svg 2 (1, 1, 0)
6 Де Дженнаро (л) Regular quadrilateral.svg Regular quadrilateral.svg Regular quadrilateral.svg Regular quadrilateral.svg
8 Орро Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg
10 Кирикелла Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg 5 (3, 2, 0)
11 Данези Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg 8 (1, 6, 1)
14 Пьетрини Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg 13 (11, 1, 1)
15 Нвакалор
17 Силла Капитан команды Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg 20 (15, 3, 2)
18 Эгону Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg Solid black.svg 29 (25, 0, 4)
20 Парроккьяле Regular quadrilateral.svg Regular quadrilateral.svg
24 Маццаро (л)
29 Д'Одорико
Тренер — Давиде Маццанти

Призёры

Золото Серебро Бронза
Италия Италия
Сара Бонифачо
Анна Данези
Моника Де Дженнаро
Алессия Дженнари
Кристина Кирикелла
Офелия Малинов
Алессия Маццаро
Сильвия Нвакалор
София Д'Одорико
Алессия Орро
Беатриче Парроккьяле
Елена Пьетрини
Мириам Силла
Паола Эгону
Тренер: Давиде Маццанти
Сербия Сербия
Ана Белица
Елена Благоевич
Тияна Бошкович
Бьянка Буша
Стефана Велькович
Йована Коцич
Катарина Лазович
Бояна Миленкович
Сладжана Миркович
Майя Огненович
Мина Попович
Сильвия Попович
Милена Рашич
Сара Царич
Тренер: Зоран Терзич
Турция Турция
Илькин Айдын
Айча Айкач
Симге Шебнем Акёз
Ханде Баладын
Белиз Башкыр
Мерьем Боз
Ясемин Гювели
Зехра Гюнеш
Мелиха Исмаилоглу
Эбрар Каракурт
Джансу Озбай
Бусе Унал
Тугба Шеноглу
Эда Эрдем
Тренер: Джованни Гуидетти

Итоговое положение

Место Команда
1 Италия Италия
2 Сербия Сербия
3 Турция Турция
4 Нидерланды Нидерланды
5 Польша Польша
6 Россия Россия
7 Франция Франция
8 Швеция Швеция
9 Болгария Болгария
10 Хорватия Хорватия
11 Германия Германия
12 Украина Украина
13 Бельгия Бельгия
14 Белоруссия Белоруссия
15 Чехия Чехия
16 Венгрия Венгрия
17 Словакия Словакия
18 Финляндия Финляндия
19 Босния и Герцеговина Босния и Герцеговина
20 Испания Испания
21 Швейцария Швейцария
22 Греция Греция
23 Румыния Румыния
24 Азербайджан Азербайджан

См. также

Ссылки